Co warto zapamiętać z okresu ciąży?

Moment zobaczenia na teście ciążowym dwóch kresek to chwila, która zapisuje się w pamięci i sercu, jak tatuaż. Większość kobiet dokładnie pamięta, jaki był wtedy dzień, co robiła i jak zachowała się bezpośrednio po tej informacji. W tej właśnie chwili rozpoczyna się historia, która już na zawsze wpisana będzie w Wasze wspólne życie. Prowadzenie pamiętnika w ciąży pozwoli Wam przyjrzeć się swoim emocjom, poznać różne perspektywy i zauważyć to, co w pędzie codziennego życia umyka niepostrzeżenie.

Dla sentymentalnych, którzy pragną dokumentować historię swojego dziecka od samego początku, w albumie „Twoja historia, Kochanie” zawarte są karty, które przechowają Wasze wspomnienia z okresu oczekiwania – stworzycie tym samym pamiątkę ciąży, do której wielokrotnie będziecie wracać. Zapiszecie kiedy i w jakiej sytuacji dowiedzieliście się o spodziewanym Maleństwie, kto się dowiedział w pierwszej kolejności, jak przebiegały przygotowania, jakie imiona braliście pod uwagę, wkleicie zdjęcia z okresu ciąży, w końcu przywitacie swoje nowonarodzone dziecko na karcie metryczkowej zamieszczając na niej pierwsze jego zdjęcie.

Ci, którzy pragną, by uzupełniany pamiętnik ciąży obfitował w szczegóły tego okresu, z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że dzięki serii kart dodatkowych, z powodzeniem wysysicie go o setki kolejnych wspomnień. Tym samym karta „Wiemy, że będziesz!” przechowa moment informacji o ciąży widziany z dwóch perspektyw – mamy i taty. Na jej odwrocie pochylicie się nad szeroko pojętymi przygotowaniami: jest tu miejsce na kilka słów o szkole rodzenia czy pierwszych odczuwalnych ruchach dziecka. Karty trymestrowe: „Pierwszy trymestr”, „Drugi trymestr” i „Trzeci trymestr” to rewelacyjna baza do wspomnień z wyszczególnieniem na konkretne miesiące ciąży – każdy przecież rządzi się swoimi prawami, a im bliżej rozwiązania, tym więcej dzieje się wokół przyszłych rodziców.

Im bardziej posunięte w czasie będzie Wasze oczekiwanie, tym więcej zdjęć prosić się będzie o wywołanie. Może wzięliście udział w sesji ciążowej? Pamiętnik uzupełniany w ciąży przechowa je na dodatkowych, pustych stronach lub tych dedykowanych, jak chociażby „Serce pod sercem”.

Chwilą przepełnioną emocjami, jedną z tych najbardziej w ciąży przełomowych, jest moment informacji o spodziewanej płci dziecka. Następuje etap, gdy dziecko nazywać już można wybranym imieniem, a scenariusz zostania rodzicem chłopca lub dziewczynki staje się coraz bardziej realny. Karta „Poznaliśmy Twoją płeć” jest wspaniałą bazą do przechowania w pamiętniku ciąży Waszych emocji związanych z tą chwilą. Planowane jest miejsce dla Maluszka, pierwsze łóżeczko i komoda, w której znajdzie swoje miejsce szereg najmniejszych ubranek w rozmiarze 56. Pamiętasz, jakie podarunki dostałaś dla dziecka jeszcze w ciąży? Na stronach „Twój kącik” i „Pierwsze podarunki” zawrzesz te informacje, by kiedyś szczegółowo opowiedzieć swojemu dorastającemu dziecku o tym, jak niecierpliwe i tęskne było wyczekiwanie na pierwsze spotkanie.

Zachowując pamiątki z okresu ciąży, nie zapomnij o wspomnieniu z babyshower, jeśli się odbyło. Może będziesz chciała zachować topper z tortu z tego dnia? Zasuszone kwiaty i rzecz jasna zdjęcia? Karta „Babyshower” stanie się świetną bazą dla tych wspomnień. Rewelacyjnym pomysłem będzie poproszenie gości w trakcie przyjęcia o wypełnienie karty „Życzenia dla Ciebie” – pamiętnik ciąży wzbogaci się o zaangażowanie bliskich Wam osób, a dziecko z najwyższą ciekawością zapozna się kiedyś z tym, kto towarzyszył Ci tego dnia.

Wreszcie – podsumowanie okresu oczekiwania widoczne czterema oczami zawrzecie na karcie „Nasze oczekiwanie”, a opis dnia pojawienia się Maleństwa na świecie na jej odwrocie „Nastała ta chwila…”. To przy okazji idealne miejsce na wklejenie pamiątkowej kartki z kalendarza – w końcu tego dnia rozpoczął się zupełnie nowy, piękny etap. A wszystkie wyjątkowe i ulotne chwile pozostaną bezpieczne w pamiętniku uzupełnianym w ciąży, który kiedyś pozwoli Wam do nich powrócić.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *