Odcisk maleńkiej stópki bez angażowania farb? Odpowiedzią jest tusz do odcisków

Są takie chwile, które chciałoby się zamknąć szczelnie w pudełku wraz z ich ciepłem i towarzyszącymi im emocjami. Pierwsze dni i tygodnie z noworodkiem to czas, gdy cały świat nie istnieje, bo jesteście tylko Wy. Są ufne, wpatrzone oczy, maleńkie stópki, zaciśnięte na dorosłym kciuku paluszki i unoszący się w całym domu zapach małego dziecka.

Okres ten, choć nasycony pełną paletą uczuć, mija bezpowrotnie w mgnieniu oka. Warto jest zatem na tyle, na ile jest to możliwe, zatrzymać go na zawsze w postaci drobnych pamiątek i uzupełnionych kart albumu dziecka. Jednym z bardziej niepowtarzalnych drobiazgów, które przeniosą Was kiedyś w czasie jest zachowany odcisk stópki i dłoni Maleństwa. Wklejony na karty pamiętnika (choćby na dedykowanej karcie „Maleńkie dłonie i stopy”), umieszczony w ramce, podarowany w prezencie Dziadkom – z całą pewnością wzruszy swoją kruchością i delikatnością.

Co najistotniejsze, z pomocą tuszu do odcisków wykonacie go nie brudząc rączek farbami lub atramentem. Jego banalnie prosta formuła pozwoli na samodzielne wykonanie odcisku stópki w sposób szybki i przyjemny – wystarczy przyłożyć stópkę lub rączkę do czystej strony płytki, podczas gdy ta napigmentowana barwnikiem przyłożona zostaje bezpośrednio do kartki.

Tusz do odcisków jest dobrym pomysłem na prezentowy drobiazg dla noworodka, gdy jego rodzice w wirze nowych obowiązków mogli zachować to, co chwilowe. Odciski stópek i rączek wykonywać możecie do momentu starcia się barwnika z płytki – wystarcza na kilka pojedynczych użyć. Może zatem warto wykonać odciski miesiąc po miesiącu? Lub po urodzeniu, a kolejno z okazji pierwszego roczku? Różnice w rozmiarze powstałych śladów idealnie pokażą, jak czas nieuchronnie pędzi.

Pamiętajcie o opisaniu powstałego odcisku datą – ta stópka już nigdy przecież nie będzie tak maleńka, jak dziś.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *